Google Haritalar “İşletmeniz askıya alındı” hatası

Merhaba bildiğiniz gibi Google şirketinin hiç önem vermediği, Aslında önem verdiği ama Türkiye içerisinde hiçbir muhatap bulamayacağınız tek Google hizmeti olan Haritalar ve Benim İşletmem hemen hemen işletmesini Google’ye eklemek isteyen her işletmenin yaşadığı en sıkıntılı işlerden biridir.

Google işletmem neden aslıya alınıp duruyor?

Bunu bizzat yaşamış biri olarak bu işi zevki yaptıklarından ciddi ciddi artık şüphelenmeye başladım, Çünkü işletmemi ekliyorum onaylanıyor bir süre sonra sebebini hiç öğrenemediğim bir durumdan dolayı askıya alınıyor. Bunu defalarca yaşadım, Defalarca mail attıp Yeniden gönderme isteğinde bulunsam da ; Ya hiç dönüş yapmadılar yada haftalar sonra dönüş yaptılar dolayısıyla günümüz şartlarında bir işletmenin Google’da görünmesi ve aramalarda çıkması mağazadaki işlerin ve hatta telefonla gelen siparişlerin sayısını arttırır, Dolayısıyla işletmeye gerçek bir katkı sağlar. Aslında tüm bunlarla İşletmem neden askıya alındı? Sorusuna cevap vermediğimizi düşünüyorum ama işletmeniz askıya alındıysa neler yapmanız gerektiğini biliyoruz ya profesyonel bir destek alacaksınız (Ki ben onu da denememe rağmen çözülmedi problemim) ya da kendiniz kurcalayıp bir çözüm bulmak zorunda kalacaksınız.

Askıya alınan Google benim işletmem nasıl yayına girer?

Uyarı : Öncelikle bu yöntem hiçbir çaresi kalmayan ve bu durumdan çok sıkılanların kullanacağı riskli bir yöntemdir, İşletmenizi eklerken sorun yaşayabilirsiniz ve risk almak istemeyenler lütfen bu yöntemi denemesinler ! Oluşabilecek hiçbir sorundan sorumlu olmadığımızı belirtmek isteriz.

Buna kendi bulduğum çözüm ile sizlere bir yol göstereceğim ve muhtemelen bu yoldan sonra günlerce onay beklemeden veya posta beklemeden işletmeniz aynı saat içerisinde yayına alınacak, Ben bu askıya alınma problemine şöyle bir çözüm buldum öncelikle telefonunuzda bulunan Google haritalar uygulamasını çalıştırın, ardından sağ üst köşede profil fotonuza tıklayın, İşletme girişleri alanına tıklayın orada askıya alındı yazan işletmeyi seçip işletmeyi tamamen silin, Google my business kullanıyorsanız oradan da silin, Ardından işletmenizin adını girerek yeniden ekleyin, İşletmenizi Google’ye yeniden eklerken sadece posta kodunuzu veya haritadaki işletme konum işaretinizde çok ufak değişiklikler yapabilirsiniz ve yeniden ekleyin işletmeniz direkt olarak aktif olacaktır.

Bir sonraki yazımızda Google Benim işletmem ile ilgili başa çıkmanız için işletmelerinizin üst sıralara çıkması için stratejiler paylaşacağız yorum kısmından kafanıza takılanları yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir