iPhone Rehber Yedekleme nasıl yapılır?

Merhaba gamdroid.com kullanıcıları, iPhone telefonların tümünde rehber nasıl yedeklenir? iPhone içinde bulunan Rehberi diğer iPhone veya android telefona nasıl aktarırız? iPhone rehber yedekleme gibi konulardan bahsedeceğiz hazırsanız hemen rehber yedekleme işlemlerine başlayalım.

Öncelikle iPhone telefonlardan rehber yedeklemenin en güvenilir ve programsız yolu bilgisayar üzerinden yedeklemedir.

Bilgisayarınızdan tarayıcınızı açın ve iCloud adresine girin.

Kullanıcı adı ve şifrenizi girip giriş yaptıktan sonra aşağıdaki gibi iCloud ekranınız açılacak ve fotoğraflarınız, notlarınız, telefon numaraları, rehberiniz, kişileriniz mesajlarınız ve telefonunuzdaki içerikler bir anda bilgisayarınızda karşınızda belirecek ve aşağıdaki resimde işaretlediğimiz gibi sol alt köşedeki “Kişiler” kısmına girin.

iPhone telefonunuz içindeki rehberinizin tamamı karşınızda, Şimdi rehberinizi Android bir telefona aktarabilir, bilgisayarınıza yedekleyebilir, başka bir iPhone’ye aktarabilir veya kendinize mail olarak tekrar yedekleyebilirsiniz. Biz burada iPhone telefonunuzdaki rehberi Android telefona nasıl aktaracağınızdan bahsedeceğiz çünkü zaten başka bir iPhone’ye aktarmak için iCloud’unuza başka bir iPhone telefondan giriş yaptığınız gibi rehberinizin tamamı aktarılacaktır.

Android telefona iPhone rehberi nasıl aktarılır? Kişilerimi nasıl Android’e aktarabilirim?

Karşınıza yukarıdaki gibi bir ekran gelecektir ama dikkatli bakarsanız yukarıdaki resimde 1273 kişinin tamamı seçili görünüyor, Yani sizde tek bir kişi seçili olacaktır. Sol tarafta rehberinizden herhangi birini seçtikten sonra klavyeden Ctrl + A tuşlarına aynı anda basın ve rehberinizde kaç kişi varsa tamamını seçip sağ tarafta size seçtiğiniz kişileri gösterecektir. Tümünü seçtiğinizi varsayıyorum ve ardından sol alt köşede bulunan “Ayar” simgesine tıklayın.

Resimde gördüğünüz gibi kişilerimizin tamamı seçili durumdayken ayar simgesine tıkladık ve “vCard’ı Dışa Aktar” tuşuna basıyoruz ve ardından hemen tarayıcımız bir dosya indiriyor

İndirilen dosya tüm rehberimizin iPhone telefonumuzdaki tüm kişilerin bulunduğu dosyadır, Artık iPhone telefondaki tüm rehberimizi kişilerimizi bilgisayarımıza yedekledik ve ardından isterseniz mail olarak Android telefona aktarabilirsiniz veya Android telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayıp kablo ile de rehberinizi anında aktarabilirsiniz iPhone rehberini Android telefona nasıl aktarılır bu yazımızda anlattık, Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle, Gamdroid.com Youtube kanalını ve sitemizi takipte kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir